Filip Zangi & PURPUR

Jmenuji se Filip Zangi a jsem český bubeník, perkusionista a RnB hudební producent působící v Praze. Mé srdce bije pro afroamerické pojetí hudby jako je FUNK, DISCO, RnB atd. V České republice, kde jsem se narodil a kde také žiji, je kapel tohoto žánru bohužel velmi málo. Proto jsem v roce 2016 založil vlastní kapelu Filip Zangi & PURPUR. 

Na našich nahrávkách vystupují hosté z řad světových hudebníků, jako je Ashley Slater - zpěvák kapely Freak Power, Dean Brown - kytarista Marcuse Millera, D. Sanborna, E. Claptona, Billy Cobhama atd. nebo baskytarista Juraj Griglák, který má kapelu s Poogie Bellem. Na projektu rovněž spolupracovali přední funkoví instrumentalisté české hudební scény jako klávesista a producent Roman Holý, který spolupracoval např. s Fredem Wesleym, Mikem Sternem, Hiramem Bullockem, Dennisem Chambersem, Glennem Hugesem a dalšími. 

Kapela aktivně koncertovala v různých obsazeních až do roku 2020. Nyní jsem se rozhodl projekt po 4 letech pauzy znovu oživit. Přicházíme s novým obsazením, novými skladbami a novou show.